Covid-19 Önlemleri

Dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi yaşamımızda zorunlu olarak değişikliklere sebep olmuştur. Virüsün bulaşma yollarından birisi de ağız boşluğu olduğundan; ne yazık ki mesleğimizi yaparken uyguladığımız hijyenik tedbirlere ilaveten yeni tedbirler almamızı gerektirmektedir.  

Biz klinik personeli olarak bu konuda üzerimize düşenleri en üst düzeyde yaptık. Bizi gördüğünüzde kullandığımız hijyenik giysi ve aksesuarlardan çekinmeyiniz. Hastalarımızın da uyması gereken bir dizi tedbirler vardır. Lütfen kliniğimizi ziyaret ettiğinizde bu tedbirlere uyunuz. Personelimizin size yapacağı uyarıları dikkate alarak uygulayınız. Bizler bu görevi yaparken sizlerin ve bizlerin sağlığını gözetmekteyiz. Hiçbir zaman bu tedbirleri bir eziyet olarak görmeyiniz.  

Bir hastanın tedavisi bittikten sonra hasta odasının yeni hasta için hazırlanması yaklaşık 20 dakika almaktadır. Bu sebeple hasta randevuları ayarlanmak zorundadır. Kliniğimizi ziyaretiniz için mutlaka 0286 2125838 nolu telefondan randevu alarak geliniz. İlgili personelimiz size en uygun olan randevuyu vermek için çalışacaktır. Günlük alınan hasta sayısının kısıtlanması ve ilave hijyen için gerekli olan sürenin uzamasından dolayı sınırlı hasta alınmaktadır. Bu sebeple sizden anlayışlı olmanızı bekliyoruz.

Ateşinizin yüksek ve kuru öksürüğünüzün olduğu durumlarda sizi kliniğe kabul edemeyeceğiz. Bu sebeple randevunuza geldiğinizde içeri girmeden önce ilgili personelimiz ateşinizi ölçekle ve size gerekli güvenlik soruları yöneltmekle görevlendirilmiştir. Lütfen itiraz etmeyiniz. 14 gün içerisinde herhangi bir karantina bölgesinde bulunduysanız lütfen randevunuzu erteleyiniz.

Kliniğe girişte maskenizin olması gerekmektedir. Bu maskeyi muayene koltuğuna oturduğunuzda doktorunuz çıkarın diyene kadar çıkarmamanız gerekmektedir. Yine girişte ayağınıza galoş takmanız ve dezenfektan solüsyonu ellerinize uygulamanız gerekmektedir. Klinik içinde gerekmediği sürece lütfen ellerinizi bir yere dokunmayınız. Öksürük ve hapşırma durumunda bu işlemi dirseğinizle ağzınızı kapatarak yapınız. Kliniğin bütün bölümlerinde dezenfektan makinaları mevcut olup bunları kullanmaktan çekinmeyiniz.

Kliniğe refakatçi kabul edilememektedir. Zorunlu hallerde personelimiz yardımcı olacaktır.

Dişhekimliğinde kullanılan plastik malzemeler tek kullanımlıktır. Metal olan aletler yıkanıp, poşetlenip, otoklavda steril edildikten sonra kullanılmaktadır.

Tedavinizin başında mutlaka ve gerekirse ortalarında da hekiminiz sizden özel dezenfektanla ağız ve boğaz gargarası yapmanızı isteyecektir.

Pandemi nedeniyle alınan ek önlemlere uygun davrandığımız sürece; zor şartlarda verdiğimiz ağız diş sağlığı hizmetlerini daha konforlu şekilde uygulayacağımızı düşünüyoruz. Bize yardımcı olacağınızı umuyor, işbirliğiniz için teşekkür ediyoruz.

 

Ana Sayfaya Dön