Dişhekimliğinde Laser

Dişhekimliğinde daha konforlu, hassas ve etkili diş ve dişeti tedavisi için yeni teknoloji olan mikro laserleri kullanmaktayız. Mikrolaserlerin kullanım yerleri:

  • Kron boyu uzatma (Dişeti estetiği)

  • Dişeti onarımları

  • Dil ve yanak bağlantılarının rahatlatılması

  • Uçuk ve aft tedavisi

  • Dişeti hastalıklarının tedavisi

  • Yumuşak doku ameliyatları

Laser Tedavisi Güvenli midir?

Diyot laserler uzun süredir dişhekimliğinde kullanılmaktadır. Her yıl gelişen teknolojiyle; kullanımı güvenli duruma gelmiştir. Dişhekimliği laserleri uluslar arası standartlara uymak zorundadır. Laser tedavisi uygulanacak durumlarda güvenlik gözlükleri mutlaka takılmalıdır. Bunlar gözlerinizi korumak için özel tasarlanmışlardır.

Laserin Faydaları nelerdir

Birçok faydası vardır, bulardan en önemlisi hastaya sağladığı konfordur. Kimse çekilmiş ve uzamış dişetlerine sahip olmak istemez. Çoğu hastada işlem sırasında ağrı olmadığı için lokal anestezi bile gerekmez. Mikro laserle yapılan ameliyatlardan sonra oluşabilecek ağrı ve şişlik klasik ameliyatlardan daha az olur. ameliyat sonrası kanama problemi de yoktur. Laserle yapılan işlemlerde iyileşme süresi kısalacak ve ağrı kesici ilaç ihtiyacınız çok daha az olacaktır.

Mikro laser dişeti ceplerinin azaltılmasında kullanılır. Önceden bu işlem için yapılan dişeti ameliyatlarının aksine, ağıya sebep olan dikişlere gerek kalmamaktadır. Dişhekimlerimiz hassas olan bu alanda, sizi hiç incitmeden dişlerinize şekil verebilir. Sonuçta dişlerinizin boyu uzayarak, daha güzel bir gülüşe ve kanamayan dişetlerine sahip olabilirsiniz.

Bu avantajlarından dolayı laser dişhekimliği hastalar için en ideal seçim haline gelmiştir. Laserla tedavi gören hastaların % 97'si memnuniyet bildirmiştir. Laserle ilgili daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Hasta Eğitimi Sayfasına Dön