Diş İmplantları

Günümüz Dişhekimliğinde diş implantları alternetif tedavilerden(köprü ve hareketli protezlerden), daha çok tercih edilmektedir. Yüksek başarı oranları, uygulandığı bölgedeki kemiğin erimesini engellemesi, diğer dişlerin bütünlüğünü koruması gibi avantajlarla ve farklı kullanım alanlarıyla kayıp dişlerin tedavisinde önemli yer edinmiştir.

 

Protez ve Estetik uzmanımız Prof.Dr.Şebnem Eskimez ve Çene Cerrahi Uzmanımız Dr.Dişhekimi Suat Eskimez muayenenizi yaptıktan sonra size implant tedavisinin uygun olup olmadığına karar verecektir. İmplant, kabaca; eksik olan diş yerine, diş kökü görevi yapacak titanyumdan imal edilmiş bir silindirin çene kemiği içine yerleştirilmesi şeklinde tanımlanabilir. Bir süre sonra bu titanyum kökün üzerine, yapılacak protez şekline uygun parçaları yerleştirerek hastamıza çiğneme ve konuşma fonksiyonuyla beraber, güzel bir gülüş kazandıran estetik kaplamalarını yapıyoruz. İmplantlar aynı zamanda tam protezlerin tutuculuğunu artırmak ve protezleri çeneye sabitlemek amacıyla da kullanılır.

İmplant kimlere uygulanır

İmplantı destekleyecek yeterli kemik kütlesi olan hastalara implant tedavisi uygulanabilir. Yeterli kemik kütlesi olmayan hastalara Çene Cerahi uzmanımız Dr.Dişhekimi Suat Eskimez tarafından yapılan, kemik kütlesini yeterli seviyeye getirecek plastik operasyonlardan sonra implant tedavisi uygulanır. Bir rontgen filmi aracılığı ile size ne tür bir tedavi yapılabileceğini söyleyebiliriz.

Eğer implant hakkında herhangi bir sorunuz varsa ve Çanakkale ya da çevresinde yaşıyorsanız , 286 212 58 38 nolu telefondan bizi arayın !

ÖNEMLİ NOT:

Kliniğimizde hasta yaşam kalitesini düşürecek, hasta sağlığını olumsuz etkileyecek hiç bir malzeme kullanmadığımız gibi kalitesi düşük, ucuz ve menşeyi belli olmayan hiç bir implant ve ara parçaları KULLANILMAMAKTADIR. Kliniğimizde implant olarak tek bir marka implant kullanılmaktadır. Markayı kliniğimizden öğrenebilirsiniz.

Hasta Eğitimi Sayfasına Dön