Diş Beyazlatma

Tükettiğimiz çeşitli yiyecek ve içecekler (çeşitli baharatlar, kahve, çay, soda v.b.) kaçınılmaz olarak dişlerde lekelere sebep olur. Bu lekeler dişlerinizin temizlenmesiyle eski renklerine kavuşur. Bunun yeterli olmadığı durumlarda diş beyazlatma teknikleriyle lekelerden kurtulmak mümkündür.

 

Genellikle tüm beyazlatma ürünleri birbirine benzer fakat bazıları içerdiği maddelerin cinsine göre daha etkilidirler. Bunların bazıları diş yapılarına zarar verebilir. Düşük konsantrasyondaki bazı beyazlatıcı maddeler de hastaların beklediği beyazlığı yakalayamaz.

Kliniğimizde uyguladığımız beyazlatma metodunu daha çok tercih etmekteyiz. Bu daha kontrollü bir işlemdir. Ev tipi beyazlatma işlemleri için hastalarımıza özel bir plak hazırlıyoruz ve hasta ev konforunda her gün belli bir süre plak yardımıyla beyazlatıcı maddeyi dişlerine uyguluyor. Diş beyazlatma işleminden sonra dişlerde oluşan hassasiyet geçicidir.

Diş beyazlatma kimyasal bir işlemdir ve kalıcı bir tedavi değildir. Uygulandıktan 6 ay sonra dişler eski rengine dönmektedir. Bu bakımdan hasta istemediği sürece hekimlerimiz tarafından çok önerilmemektedir.

Biş beyazlatma ile ilgili merak ettiklerinizi biz danışabilirsiniz

Hasta Eğitimi Sayfasın Dön