Ağız İçi Kameranın Faydaları:

Ağız içi kameralar hastanın görsel olarak daha bilinçlenmesini, doktor-hasta uyumunun daha iyi olmasını sağlar. Hastalar ağız içindeki olabilecek değişiklikleri gördüklerinde diş sağlığı konusunda daha sorumlu yaklaşım içine girerler.

Diş Sağlığı Sorunlarının Erken Teşhisi:

Ağız içi kameralar görüntüleri tam renkli olarak normal boyutundan 40 kat kadar büyütebilir. Böylece gözle görülemeyen çürük, periodontal hastalıklar v.b. başlangıç aşamasında yakalanarak tedavi edilebilir.

 

Doktor Hasta Etkileşimi:

Ağız içi kamera tanı aracı olduğu kadar, aynı zamanda bir eğitim aracıdır. Önceden dişhekimi ağızdaki sorunları hastaya anlatmak için daha zorlanırdı. Ağız içi kameralarla bu işlem çok kolaylaştı. Hastalar ağız içinde tam olarak temizleyemedikleri alanları görerek ağız bakımı konusuna daha fazla önem vereceklerdir.

Daha Düzenli Kayıt Tutma

Eskiden doktor hasta kayıdı yaparken, ağız içindeki problemi 1-2 cümle ile kayıt altına almaya çalışırdı. Ağız içi kamera sayesinde bu kayıtları görsel olarak tutabilmekte ve ilerideki incelemelerde hasta durumunu tam olarak takip edebilmektedir.

Bir kalem boyutunda olan bu kameralar ağız içinin hemen her açısında görüntü alabilmektedir.

Hasta Eğitimi Sayfasına Dön